Pavels Steinbors po raz siódmy w tym sezonie otrzymał od Was najwyższą notę za mecz Arki. W głosowaniu za przegrane 0:1 spotkanie z Cracovią wyprzedził debiutującego w żółto-niebieskich barwach Nemanję Mihajlovicia i Christiana Maghomę.


Pavels Steinbors – 6,85. Właściwie nie miał w piątek specjalnie dużo pracy, bo Cracovia postawiła na efektywność w dążeniu do zwycięstwa i nie stwarzała sobie wielu sytuacji. Jednak kiedy Łotysz musiał interweniować, radził sobie dobrze. Przy golu nie miał szans, rykoszet jest jedną z najbardziej bezlitosnych kos Arki.

Adam Marciniak – 4,81. Wskutek pauzy za kartki Zbozienia i niedyspozycji Młyńskiego wylądował na prawej obronie i biorąc pod uwagę te okoliczności, poradził sobie zupełnie przyzwoicie. Bez fajerwerków, czasami spóźniony i mało zwrotny, ale też dość uważny w obronie.

Christian Maghoma – 5,98. Najpewniejszy w linii obrony. Nie była to stabilizacja, jaką Kongijczyk dawał w końcówce rundy jesiennej, ale prezentował się nienagannie w powietrzu i dał pewną nadzieję, że wiosna w jego wykonaniu może być udana.

Luka Marić – 5,0. Mniej widoczny w pojedynkach powietrznych od Maghomy, trzy głupie straty, ale też dużo mozolnej pracy wykonanej przy Lopesie. Nie należy przyczepiać się do Chorwata o ten mecz.

Jakub Wawszczyk – 5,65. Nie było to bezbłędne 90 minut młodzieżowca Arki, ale też pokazał kilka udanych zagrań, choćby przy wprowadzaniu piłki do gry ofensywnej. Lewy obrońca bazuje w swojej grze na krótkich podaniach, a nie dośrodkowaniach, ale za piątkowy pojedynek z wiceliderem Ekstraklasy może sobie zapisać mały plusik.

Nemanja Mihajlović – 6,2. Serb w swoim pierwszym meczu w Gdyni zademonstrował delikatną nadwagę, ale też niezłe wyszkolenie techniczne, odwagę w grze 1 na 1, sporo wigoru i nadzieję na lepsze występy wraz z dochodzeniem do optymalnej dyspozycji.

Adam Deja – 5,78. Stosunkowo mało widoczny, ale podejmujący dobre decyzje w grze defensywnej, odpowiednio czujący grę. Zabrakło momentami zdecydowania, ale ciężko obwiniać defensywnego pomocnika o porażkę z jego byłym zespołem.

Marko Vejinović – 5,38. Bez charakterystycznych dla Holendra przerzutów i prób poukładania gry żółto-niebieskich, za to często przy piłce i próbujący rozegrać futbolówkę krótkimi podaniami. Doskonale wiemy, że lider Arki może grać znacznie lepiej.

Michał Nalepa – 5,42. Odważnie wchodzący w ścisk środka pola, ambitnie mieszający się w największy boiskowy gąszcz. Pomagający w obronie, ale znów bez kluczowych podań z przodu. ,,Popo” ma potencjał na dużo większe granie.

Maciej Jankowski – 5,0. Całkiem nieźle jak na siebie spisywał się w pojedynkach 1 na 1, nie hamował gry bezsensownymi dryblingami, co jesienią ,,Jankesowi” się zdarzało. Zabrakło jednak efektywnego wpływu na kreowanie sytuacji bramkowych.

Fabian Serrarens – 4,65. Powoli przyzwyczajamy się do tego, że przyjęcie piłki w młodości nie było dla Holendra ulubionym elementem nauki piłkarskiego rzemiosła. Nie wychodził też na pozycje i nie pokazywał się w polu karnym. Na plus za to ostra walka z defensorami ,,Pasów”, która stwarzała swobodę drugiej linii podopiecznych Rogicia.

Santi Samanes – 4,65. Hiszpan w ciągu swoich debiutanckich 20 minut przed gdyńską publicznością zdążył pokazać, że ma zadatki na niezłego technika i że w dotychczasowej przygodzie z kopaniem niespecjalnie posiadł wiedzę, jak z tych zadatków korzystać.

Marcus da SilvaAdam Danch – grali za krótko, by zostać ocenieni.


Średnia ocen

6,97 – Pavels Steinbors

6,47 – Michał Nalepa

6,40 – Dawit Schirtladze

6,20 – Nemanja Mihajlović*

5,79 – Luka Marić

5,55 – Marko Vejinović

5,44 – Christian Maghoma

5,21 – Jakub Wawszczyk

5,20 – Adam Deja

5,14 – Frederik Helstrup

5,01 – Mateusz Młyński

5,00 – Kacper Krzepisz*

4,88 – Maciej Jankowski

4,81 – Marcin Budziński

4,79 – Kamil Antonik

4,65 – Azer Busuladżić i Santi Samanes*

4,46 – Nando Garcia

4,45 – Adam Marciniak i Fabian Serrarens

4,39 – Adam Danch

4,27 – Damian Zbozień

4,09 – Nabil Aankour

4,06 – Michael Olczyk

4,05 – Rafał Siemaszko

3,84 – Marcus da Silva

3,59 – Mateusz Stępień*

3,07 – Jakub Wilczyński*

2,93 – Jan Łoś

2,48 – Goran Cvijanović*

2,46 – Samu Araujo*

1,88 – Aleksandyr Kolew*

*Mihajlović, Krzepisz, Samanes, Stępień, Wilczyński, Cvijanović, Araujo i Kolew byli oceniani tylko w jednym meczu


Wybierani piłkarzem meczu

7 – Pavels Steinbors

4 – Dawit Schirtladze, Michał Nalepa

2 – Kamil Antonik, Adam Deja

1 – Marcin Budziński, Kacper Krzepisz, Maciej Jankowski