#ArkaKarnet Pod taką nazwą zaczęła się spontaniczna zbiórka na portalu społecznościowym Twitter, która przerodziła się w największą w historii Arki kibicowską zbiórkę pieniędzy. Jej celem  była zbiórka funduszy na karnety dla dzieciaków, których rodzice nie mogą sobie na to pozwolić, dzieciaków z domów dziecka, ośrodków pomocy.

Jak się zaczęło? Jeden z kibiców pod wpływem chwili napisał do właściciela klubu…

➡️Andrzej Kowalczyk @ultrakowal 12 cze

"@DominikMidak proponuje deal. Karnety dla dzieciaków z biednych rodzin, domów dziecka, dalekich fc... Podwoisz kwotę którą np zbierzemy na TT lub innej zbiórce kibiców. Przykład. Kibice 5 tys. Dominik dorzuca 5 tys. Wchodzisz?"

Nagle prezes wkroczył do gry…

➡️Wojtek Pertkiewicz @PertkiewiczW 12 cze

"Wchodzę. @ultrakowal czekam na kapelusz pieniędzy 6tego lipca. Policzymy, podwoimy i przekażemy info 7mego, przy okazji prezentacji zespołu (i innych atrakcji). #ArkaRazem"

Po kilku godzinach, odzywa się właściciel…

➡️Dominik Midak @DominikMidak

W odpowiedzi do @PertkiewiczW i @ultrakowal

"Żeby było ciekawiej, to podnoszę poprzeczkę. Podwajam Twoją podwojoną kwotę."

 

Kilka telefonów, wiadomości i drugiego dnia nieśmiało ruszyła zbiórka na konto Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki.

Do akcji powoli włączało się coraz więcej ludzi, kibice (emigranci, FC, dzielnice, grupy), byli i obecni piłkarze oraz trenerzy i działacze, pracownicy klubu, osoby prywatne. Przelewy spływały jeden po drugim. Na stronie Arkowcy.pl, forum, Twitterze, FB pojawiły się artykuły dotyczące zbiórki. Fani wzajemnie się oznaczali, wyznaczali do wpłat i motywowali.

Byli i obecni piłkarze, kibice, drużyna Stolem Gniewino, a nawet prezenter Wiadomości spod siedziby Twiterra w San Franciso wrzucili dziesiątki zdjęć na media społecznościowe z hasztagiem #ArkaKarnet aby wszyscy dowiedzieli się o akcji. Nowy pomysł i słowa mobilizacji dała Cracovia, która przekazała na licytację koszulkę meczową. Tak pomysł podchwycili kibice i przekazali na licytacje koszulki, m.in. Trytko, Yussuff, meczowa z autografami wszystkich zawodników oraz inne gadżety typu szale, spinki z herbem, książki kibicowskie.

Zbiórka zakończyła się 05.07.2019, tak jak na początku zostało ustalone. Finał akcji był w dniu obchodów 90-lecia Arki Gdynia. Chwilę przed wspaniałymi i historycznymi wydarzeniami.

Ostatecznie „kapelusz pieniędzy” jaki zebrali kibice to kwota która przerosła wszystkich… 35.537,04 zł. Po kilku dniach na konto wpłynęły przelewy od właściciela - 71.074,08 zł. i prezesa - 35.150 zł.

W trakcie trwania i po zakończeniu zbiórki SKGA zbierało zapisy i szukało chętnych dzieciaków na karnety. Dzięki dużemu zaangażowaniu i dobrej współpracy z klubem wszystkie karnety trafią do dzieciaków i ich opiekunów już przed pierwszym meczem z Jagiellonia Białystok.

Ostatecznie udało się znaleźć 450 chętnych osób i została wykorzystana kwota 86 tys. zł, choć jeszcze spływają do nas pojedyncze zgłoszenia i liczba stale się powiększa.
Z karnetami pomogliśmy m.in:
- Fundacja Zmian Społecznych "Kreatywni"
- zpsgdynia.pl
- Pomoc Społeczna Gdynia (Dzielnicowe Ośrodki Pomocy Społecznej)
- Stowarzyszenie Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego
- Placówka opiekuńczo-wychowawcza "Dom na Klifie"
- mnóstwo pojedynczych rodzin
oraz naszych kibicom z naszych niezawodnych fanclubów!

Pozostała kwota jest zamrożona na przyszły sezon i kolejną akcję.

Z tego miejsca należą się podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do akcji #ArkaKarnet, pokazaliście wszyscy wielkie żółto-niebieskie serca.

Arkowcem się nie bywa, Arkowcem się jest❗️
ARKOWCY - możecie być dumni❗️