Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 2:0 (Chodakowski, Przybylski)

Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 3:0 (Nahorski, Nowacki, Strzelecki)

Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 0:1 (Szarmach)
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 2:0 (Gadecki, Kurzepa)

Sezon 1972/73 (II liga):
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 0:0
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 0:1

Pierwsze pojedynki Arki ze Śląskiem miały miejsce na szczeblu II ligi. Żółto-niebiescy po raz pierwszy zwyciężyli w sezonie 1969/70, potem wygrywali głównie na własnym boisku, podobnie jak w obecnych czasach wygrywając kilkukrotnie bez straty bramki.

Sezon 1974/75 (I liga):
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 1:2 (Tłokiński)
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 1:1 (Tandecki)

Sezon 1976/77 (I liga):
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 2:0 (Kwiatkowski, Kupcewicz)

Sezon 1977/78 (I liga):
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 2:1 (Korynt, Pietrzykowski)

Sezon 1978/79 (I liga):
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 2:0
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 1:0 (Korynt)

Sezon 1979/80 (I liga):
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 2:1 (Bikiewicz, Kupcewicz)
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 3:2 (Korynt, Kupcewicz)

Sezon 1980/81 (I liga):
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 0:0
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 2:1 (Kurzepa)

Sezon 1981/82 (I liga) :
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 4:0

Kolejne lata to potyczki na najwyższym poziomie. W 14 spotkaniach tylko dwukrotnie padł remis. Arka znów jeśli zwyciężała, to głównie w Gdyni. Trzy gole w pojedynkach ze Śląskiem strzelił Janusz Kupcewicz. W ostatnim sezonie przed długą przerwą w meczach między obiema drużynami Arka nie potrafiła wygrać.

Sezon 1993/94 (II liga):
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 0:2
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 2:1

Sezon 1994/95 (II liga):
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 5:0
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 1:1 (Smirnych)

Cztery spotkania w pierwszej połowie lat 90-tych przyniosły Arce zaledwie jeden punkt. W zremisowanym 1:1 meczu bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Białorusin Wasilij Smirnych.

Sezon 2002/03 (II liga):
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 1:0
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 0:5 (Kaczorowski, Fojna, Józefowicz 3)

W sezonie 2002/03 Arkowcy dwukrotnie pokonali rywali, odnieśli też najwyższe w historii zwycięstwo nad Śląskiem, a hat-tricka ustrzelił Marcin Józefowicz. Śląsk w tym sezonie spadł z II ligi.

Sezon 2003/04 (baraż o II ligę):
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 2:1 (Dymkowski 2)

W kolejnych rozgrywkach 13. w tabeli na koniec sezonu II ligi Arka mierzyła się z drugim w swojej grupie III ligi Śląskiem w barażu o II ligę. Po bezbramkowym remisie we Wrocławiu, Arkowcy przypieczętowali utrzymanie wygraną po 2 golach Roberta Dymkowskiego.

Sezon 2007/08 (II liga):
Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 1:1 (Wachowicz)

Sezon 2008/09 (ekstraklasa):
9. kolejka: Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 2:1 (Anderson)
26. kolejka: Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 3:3 (Zakrzewski, Niciński, Fojut (s))

Po porażce we Wrocławiu, w rundzie rewanżowej sezonu 2008/09 w ekstraklasie Arka wyrwała punkt na własnym boisku, mimo, że przegrywała już 1:3. Na niespełna kwadrans przed końcem meczu błąd obrony wykorzystał Grzegorz Niciński, a gości pogrążył w trzeciej minucie doliczonego czasu ich własny obrońca, Jarosław Fojut, pakując piłkę do swojej bramki.

Sezon 2009/10 (ekstraklasa):
15. kolejka: Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 1:1 (Trytko)
30. kolejka: Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 2:1 (Tshibamba)

Sezon 2010/11 (ekstraklasa):
15. kolejka: Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 2:2 (Labukas 2)
30. kolejka: Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 5:0

Ostatnie dwa sezony przed dłuższą rozłąką Arki z ekstraklasą na papierze wyglądają podobnie. Dwa razy Arka grała ze Śląskiem w 15. i 30. kolejce, za każdym razem najpierw remisując, a potem przegrywając. Ostatnia porażka oznaczała spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej i pięcioletnią przerwę.

Sezon 2016/17 (ekstraklasa):
5. kolejka: Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 2:0 (Marcus, Siemaszko)
20. kolejka: Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 0:2 (Siemaszko, Marcjanik)
35. kolejka: Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 4:1 (Sołdecki)

W poprzednim sezonie mierzyliśmy się ze Śląskiem aż trzy razy. W Gdyni Arka wygrała z tym rywalem po raz pierwszy w lidze od 2004 roku. Wynik powtórzyliśmy na zakończenie 2016 roku we Wrocławiu, a do bramki Śląska po raz drugi w sezonie trafił Rafał Siemaszko. Ten rezultat sprawił, że Arkowcy na koniec roku zameldowali się na 8. miejscu w tabeli. Ostatecznie jednak na koniec sezonu musieli rywalizować w grupie spadkowej. Tym razem wrocławianie zrewanżowali się za mecze w rundzie zasadniczej, mimo, że pierwszy do bramki trafił Dawid Sołdecki.

Sezon 2017/18 (ekstraklasa):
1. kolejka: Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:0 (Kun, Nalepa)

Arka zanotowała bardzo dobre otwarcie sezonu, po raz trzeci w ostatnich 4 meczach wygrywając ze Śląskiem 2:0. Dodatkowo żółto-niebiescy ograli wrocławian w Pucharze Polski, notując powrót z 0:2 na 4:2.