Mobilizacja na pojedynek ze Stomilem w naszych szeregach rozpoczęła się tak naprawdę tuż po… końcowym gwizdku poprzedniego meczu z GKS-em Tychy, a kto wie, czy nie w trackie tego spotkania. Pomysł wspólnego przemarszu przed stadion okazał się strzałem w dziesiątkę. Chwilę po godzinie 16:30 ruszyliśmy wszyscy razem na mecz. Wymowny transparent, który znalazł się na czele całego pochodu przygotowała jedna z dzielnic – Witomino. Podczas przemarszu odpalonych zostało trochę rac, a ogólną liczbę wszystkich obecnych trudno określić – mogą pomóc w tym liczne zdjęcia, czy filmy kręcone przez dron.

Dzięki „akcji informacyjnej” przed meczem, wchodzenie na stadion wyglądało znacznie lepiej niż ostatnio, a i kolejki do kas z biletami były jakby mniejsze. Nie zmienia to faktu, że wciąż wiele rzeczy jest do poprawy, bo częste awarie systemu, czy innego typu problemy z nabyciem wejściówek w punktach sprzedaży nie mają prawa miejsca się zdarzać. Dlatego żądamy od Klubu ostatecznego doprowadzenia do sytuacji, w której owych kłopotów nie będzie. Frekwencja tym razem dopisała i była rekordowa w tym sezonie - według oficjalnych informacji na trybunach zasiadło 5594 kibiców – w tym ok. 400 to fani Stomilu, których wspierali sympatycy Polonii Bydgoszcz i Petrochemii Płock.

Jeśli chodzi o gości, to całą grupą w sektorze zameldowali się dopiero po przerwie i prowadzili cały czas doping. Mieli ze sobą łącznie 15 flag. Nie obyło się bez „wzajemnych uprzejmości”. W naszym wykonaniu doping był konkretny – zwłaszcza w I połowie, kiedy w ciągu ośmiu minut nasi piłkarze zdobywali bramki. Warto podkreślić kapitalnie prezentujące się sektory – Górkę i Tory, które w końcu wyglądały tak jak powinny - brakuje jeszcze tylko żółto-niebieskich barw. Oprócz naszych flag i płótna Gwardii Koszalin, na płocie zawisły również transparenty z pozdrowieniami do więzienia. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, przed sobotnim spotkaniem odbyła się zbiórka pieniędzy na pomoc Polonii Wilno - grupie United Patriots udało się zebrać 1852,85 zł i 20 eurocentówwszystkim dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy! Ostatecznie piłkarze wysoko wygrywają drugi mecz w tym roku, dając nam dużo radości i optymizmu przed kolejnymi spotkaniami.