W tym spotkaniu oba zespoły wysuwały się na prowadzenie aż dwukrotnie, żeby ostateczni zremisować aż 4-4. Arka zagrała dobry mecz, wykorzystując skutecznie stałe fragmenty gry, zabrakło jednak tej kropki nad i i wracamy z Legnicy tylko z 1 punktem.

Miedź Legnica - Arka Gdynia 4:4 (Łobodziński 5', Woźniczka 58', Szymański 77' 80' - Łukasiewicz 7', Lech 13', Marcjanik 73, Calderon 83'k)

Relacja

Arka rozpoczęła spotkanie standardowo, rozgrywając piłkę na połowie rywala i szukając swoich okazji, prowadzenie objęli jednak niespodziewanie gospodarze... Łobodziński pokonał Skowrona strzałem w długi róg w 5 minucie meczu. Całe szczęście piłkarze Arki nie podłamali się i szybko odpowiedzieli - Łukasiewicz wyrównał po rzucie rożnym w 7 minucie!

13 minuta okazała się pechowa dla gospodarzy, po rzucie rożnym piłkę trącił Grzegorz Lech nie dał najmniejszych szans Ptakowi! Mecz był bardzo dynamiczny, akcja toczyła się głównie w polach karnych, gdzie następowało przejęcie piłki i szybka kontra. W 30 minucie Arka przeprowadziła szybki atak, po którym Bartosz Ława znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy - niestety bez gola. Miedź odpowiedziała szybką, dwójkową akcją Lenkiewicza i Cierpka - na szczęście obok bramki. Sporo pracy miał Ptak w końcówce pierwszej połowy.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły bez zmian w składzie. Natarcia Arki na bramkę Ptaka, sporadyczne lecz groźne kontry gospodarzy. Niestety w 58 minucie Woźniczka potężnym strzałem z pola karnego zdobył wyrównującą bramkę dla Miedzi. W 67 minucie Arka ugrała rzut wolny, potężny strzał Michała Nalepy z trudem obronił Ptak. Walki nie można było odmówić Arce, niestety Aleksander Ptak solidnie pilnował bramki Miedzi. 73 minuta i ponownie bramka po rzucie rożnym - Michał Marcjanik! Tylko 6 minut cieszyliśmy się z prowadzenia - w 77 minucie wyrównuje Szymański, który jest na boisku od 8 minut ... 3 minuty później Miedź prowadzi 4:3 - ponownie Szymański, Skowron przelobowany.

W 81 minucie rzut karny dla Arki na wyrównującą bramkę zamienił Calderon - będący od 2 minut na boisku! Niecodzienna sytuacja - Szczepaniak, który zszedł z boisku w 71 minucie, otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Oba zespoły chciał wygrać do samego końca! W 90 minucie Krzysztof Sobieraj otrzymał drugą żółtą kartkę - Arka kończy mecz w 10.

Miedź Legnica Aleksander Ptak - Adrian Woźniczka, Kevin Lafrance, Daniel Feruga (64' Daniel Keon), Szymon Zgarda, Adrian Cierpka, Damian Lenkiewicz, Marcin Garuch, Wojciech Łobodziński, Radosław Bartoszewicz, Mateusz Szczepaniak
Arka Gdynia Łukasz Skowron - Glauber Souza CoutoKrzysztof SobierajMichał MarcjanikMarcin Warcholak - Michał NalepaAntoni Łukasiewicz - Aleksander JagiełłoBartosz ŁawaPaweł Wojowski - Grzegorz Lech