Arka poinformowała o rozwiązaniu kontraktu z Santim Samanesem za porozumieniem stron. Umowa Hiszpana miała obowiązywać jeszcze przez rok, do 30 czerwca 2021 r.

25-letni lewoskrzydłowy trafił do Gdyni przed początkiem obecnego sezonu z hiszpańskiego trzecioligowego Coruxo FC. W okresie przygotowawczym wyróżnił się strzeleniem pięknego gola w przegranym 1:4 sparingu przeciwko Pogoni Szczecin. Przez całą rundę jesienną leczył jednak urazy. W koszulce Arki zadebiutował więc w pierwszym meczu ligowej wiosny, wchodząc na boisko w 71. minucie meczu z Cracovią w Gdyni. Na Hiszpana nie stawiał ani Jacek Zieliński, ani Aleksandar Rogić. Szansę dał mu Ireneusz Mamrot, wystawiając skrzydłowego w wyjściowej jedenastce na spotkania ze Śląskiem Wrocław u siebie i Legią Warszawa na wyjeździe. W obu przypadkach Samanes prezentował się jednak tragicznie i był zmieniany w przerwie. Ostatecznie jego przygoda w Gdyni zakończyła się na trzech występach i 109 minutach w żółto-niebieskich barwach.

Życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej.