Jak udało nam się ustalić, zarówno Maciej Jankowski, jak i najprawdopodobniej Dawid Sołdecki nie będą już w przyszłym sezonie reprezentować żółto-niebieskich barw.

Najskuteczniejszy napastnik Arki otrzymał propozycję kontraktu z Wisły Płock, której szkoleniowcem jest Leszek Ojrzyński i to właśnie najprawdopodobniej tam spędzi przyszły sezon. Temat przenosin „Jankesa” do Płocka był już słyszany za kulisami od dłuższego czasu, a jednym z głównych warunków, jakie postawił zawodnik Arki, było utrzymanie płocczan w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przypomnijmy, że Jankowski odrzucił propozycję nowej umowy w Arce i do klubu z Płocka odejdzie za darmo.

Podobna sytuacja wygląda z Dawidem Sołdeckim. „Sołdi” od dłuższego czasu nie był zawodnikiem pierwszego wyboru zarówno u trenera Zbigniewa Smółki, jak i Jacka Zielińskiego i dlatego też sam zapewne najchętniej zmieniłby otoczenie w poszukiwaniu częstszej gry. Taką okazje chce wykorzystać pierwszoligowe Podbeskidzie, które miało największe problemy w defensywie z czołowych zespołów I ligi. W przeciwieństwie do Jankowskiego, Dawid ma obowiązujący do 30 czerwca 2020 roku kontrakt z Arką, tak więc jego odejście wiązałoby się z przypływem gotówki do kasy klubowej.