Zapraszamy na ostatni w 2018 r. raport z poczynań zawodników wypożyczonych z Arki do niższych lig.

I liga

Stal Mielec wygrała siódmy mecz z rzędu, tym razem zwyciężając Bytovię 2:1. Maksymilian Hebel w barwach gości pojawił się na placu gry w 71. minucie. Jego drużyna przezimuje na 10. miejscu w tabeli.

Goryczy porażki posmakować musieli również trzej Arkowcy wypożyczeni do Chrobrego, który poległ u siebie z Wigrami Suwałki 0:2. Oskar Repka zapisał na swoim koncie pełne 90 minut oraz obejrzał trzecią żółtą kartkę w I lidze w tym sezonie. Szymon Nowicki został zmieniony w przerwie, a Jakub Bach nie grał. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego ukończyli 2018 rok na 14. pozycji w tabeli.

Zwycięstwa w miniony weekend nie zaznał żaden z piłkarzy wypożyczonych z Arki do I ligi, bowiem Garbarnia Kraków Mateusza Węsierskiego przegrała na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2. 20-letni napastnik pozostał na ławce rezerwowych. Krakowianie przerwę zimową spędzą zamykając tabelę I ligi.

II liga

Niespodziewane zwycięstwo z Elaną w Toruniu 2:0 zaliczył Gryf Wejherowo. W jego szeregach Oskar Ryk rozegrał 83 minuty, a Oskar Sikorski – 86. Poza składem znalazł się Szymon Więckowicz. Piłkarze ze Wzgórza Wolności kończą jesień na 11. lokacie w tabeli.

Wyjazdowy mecz Olimpii Elbląg Bartosza Nowickiego z Siarką Tarnobrzeg zostało przełożone na wtorek z powodu złego stanu boiska.

W bezpośrednim starciu zmierzyli się ze sobą Jakub Wawszczyk z Radomiaka i Mikołaj Gabor z Olimpii Grudziądz. Pierwszy rozegrał pełne 90 minut i został ukarany żółtym kartonikiem po raz szósty w sezonie, a drugi dołączył do gry w 79. minucie. Radomiak zwyciężył 4:2. Drużyna Wawszczyka przezimuje na pozycji lidera II ligi, z kolei ekipa Gabora – na 7. pozycji.