Obroniony rzut karny Szymona Więckowicza i spora liczba żółtych kartek, które otrzymali w minionym tygodniu Arkowcy – to najważniejsze fakty z kolejnego notowania związanego z występami wypożyczonych z Arki piłkarzy.

I liga

Dwukrotnie w minionym tygodniu na boisku pojawiał się Maksymilian Hebel. 21-letni pomocnik Bytovii w meczu 1/16 finału Pucharu Polski przeciwko Śląskowi Wrocław wyszedł w podstawowym składzie i został zmieniony w 60. minucie przez Filipa Burkhardta (jego drużyna przegrała 0:3), a w weekendowej kolejce ligowej zameldował się na murawie w 67. minucie domowego spotkania z GKS-em Katowice, zremisowanego 2:2. W tej potyczce obejrzał też trzecią żółtą kartkę w sezonie.

Dwa razy w ciągu tygodnia przyszło grać także Chrobremu Głogów. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego najpierw w Pucharze Polski wyeliminowali Pogoń Siedlce po wyjazdowym zwycięstwie 2:1, a następnie w lidze polegli 0:3 w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, także w delegacji. W pierwszym meczu Oskar Repka zapisał na swoim koncie pełne 90 minut i został ukarany żółtym kartonikiem, Jakub Bach rozegrał drugą połowę, a Szymon Nowicki pozostał na ławce rezerwowych. W spotkaniu ligowym Repka również grał cały mecz, Bach dołączył do kolegów w 61. minucie, a Nowicki znów nie uniósł się z ławki.

64 minuty i żółta kartka – to dorobek Mateusza Węsierskiego w domowym meczu Garbarni Kraków z Puszczą Niepołomice, przegranym 0:1.

II liga

Wyjazdowa potyczka Gryfa Wejherowo ze Stalą Stalowa Wola zaczęła się spektakularnie dla Szymona Więckowicza, który w 20. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Michała Mistrzyka. Niestety w późniejszej fazie meczu wejherowianom szło gorzej, co zakończyło się porażką 2:4. Grający 90 minut Więckowicz obejrzał też żółtą kartkę. W pełnym wymiarze czasowym występował także Oskar Ryk, z kolei Oskar Sikorski przebywał na placu gry od 73. minuty.

Całe spotkanie w barwach Olimpii Elbląg rozegrał Bartosz Nowicki. Jego zespół zremisował u siebie z Elaną Toruń 2:2, a 19-letni pomocnik otrzymał indywidualne napomnienie w postaci żółtego kartonika.

Mikołaj Gabor rozegrał swój pierwszy pełny mecz w Olimpii Grudziądz. Miało to miejsce w środowym starciu 1/16 finału Pucharu Polski z Wisłą Płock. Grudziądzanie przegrali jednak aż 2:7. 20-letni pomocnik dostał jednak szansę także w ligowej potyczce przeciwko łódzkiemu Widzewowi u siebie. Gabor zameldował się na murawie w 72. minucie i miał swój udział w niesamowitym come-backu Olimpii, która do 89. minuty przegrywając 0:2 wygrała mecz 3:2.

Wysoko wygrywa ostatnio Radomiak Radom. Tym razem ekipa Jakuba Wawszczyka w środowym zaległym meczu II ligi rozgromiła na wyjeździe Błękitnych Stargard 6:0, natomiast w weekend rozbiła u siebie Górnika Łęczna 5:1. 20-letni pomocnik w pierwszym spotkaniu nie grał, a w drugim wszedł na boisko w 78. minucie.

III liga

Chemik Bydgoszcz Doriana Affelda, bez udziału 19-letniego pomocnika, zremisował na wyjeździe z jarocińskim Jarotą 1:1.

KP Starogard Gdański przegrał na Narodowym Stadionie Rugby z Bałtykiem Gdynia 0:2. Maciej Kozakowski rozegrał cały mecz, z kolei udział Krzysztofa Krakowiaka w tym spotkaniu rozpoczął się w 88. minucie.

Pewnie zwyciężyła u siebie Radunia Stężyca, która ograła Sokół Kleczew 3:0, jednak wśród zawodników występujących w tym meczu próżno szukać nazwisk Jakuba KłosowskiegoAdriana Polańskiego.