Zapraszamy na kolejny meldunek o występach zawodników wypożyczonych z Arki do drużyn występujących w niższych ligach.

I liga

Wyjazdowy mecz Bytovii Bytów Maksymiliana Hebla z Wartą Poznań został przełożony na 5 września z powodu remontu stadionu w Poznaniu.

Szymon Nowicki w barwach Chrobrego grał do 56. minuty domowej potyczki z Rakowem Częstochowa, przegranej przez głogowian 0:1. Oskar RepkaJakub Bach znaleźli się poza kadrą meczową.

Na ławce rezerwowych krakowskiej Garbarni pozostał Mateusz Węsierski. 20-letni napastnik nie miał tym samym udziału w ważnym, premierowym po powrocie do I ligi, zwycięstwie krakowian nad ŁKS-em Łódź 3:2.

II liga

Łódzka prasa przed meczem Widzewa z Gryfem Wejherowo pisała, że na spotkaniu polskiej II ligi mogą pojawić się skauci z La Liga obserwujący… Szymona Więckowicza. Wypożyczony z Arki bramkarz wpuścił jednak w sobotę trzy bramki, a Gryf poległ przy Piłsudskiego 1:3. Oskar Ryk grał do 72. minuty, natomiast miejsca na boisku zabrakło dla Oskara Sikorskiego.

W bezpośrednim starciu spotkali się ze sobą Jakub Wawszczyk reprezentujący Radomiaka i Bartosz Nowicki grający w Olimpii Elbląg. Radomianie zwyciężyli 5:0, a Wawszczyk rozegrał pełne 90 minut. Nowicki w barwach gości opuścił boisko w 35. minucie.

Mikołaj Gabor zameldował się na boisku w 66. minucie meczu Olimpii Grudziądz ze Skrą Częstochowa, już przy stanie 4:0 dla jego drużyny. Taki rezultat utrzymał się do końca spotkania.

III liga

II grupa III ligi, w której gra pięciu wypożyczonych Arkowców, rozegrała drugą kolejkę w środę 15 sierpnia, a trzecią – w weekend.

Chemik Bydgoszcz Doriana Affelda niespodziewanie pokonał w środę u siebie faworyzowaną Kotwicę Kołobrzeg 2:0. 19-letni pomocnik pojawił się na placu gry w 69. minucie i w opinii oficjalnej strony internetowej Chemika dał dobrą zmianę. W weekend bydgoszczanie przegrali jednak w Stężycy z Radunią 1:4. Affeld znów wszedł na boisko w drugiej połowie, tym razem w 62. minucie.

KP Starogard Gdański w środę zremisował na wyjeździe z KKS-em Kalisz 1:1, a pełny mecz rozegrał Maciej Kozakowski. Krzysztof Krakowiak pozostał tym razem na ławce rezerwowych. Natomiast w niedzielę podopieczni Łukasza Kowalskiego ograli u siebie rezerwy Lecha Poznań 2:0. Kozakowski ponownie zapisał na swoim koncie 90 minut, z kolei Krakowiak zameldował się na murawie w 72. minucie.

Jak burza idzie w III lidze Radunia Stężyca, która po trzech kolejkach ma na swoim koncie komplet wygranych. W środku tygodnia pokonała w Szczecinie rezerwy Pogoni 1:0, a w sobotę u siebie – Chemika Bydgoszcz 4:1. W pierwszym meczu grał Adrian Polański, który wszedł na boisko w 77. minucie, natomiast w drugim – Jakub Kłosowski, który pojawił się na placu gry w 52. minucie.