W I lidze na boisku pojawił się w tej kolejce tylko jeden Arkowiec. Z kolei w ten weekend ruszyła III liga, a w niej kolejni wypożyczeni z Arki zawodnicy. Zapraszamy na podsumowanie występów Żółto-Niebieskich czasowo reprezentujących inne barwy.

I liga

Maksymilian Hebel w barwach Bytovii Bytów pojawił się na boisku w 57. minucie domowego meczu ze Stalą Mielec. Dwie minuty po zameldowaniu się na placu gry Maks zaliczył asystę przy wyrównującej bramce dla swojego zespołu, ale ostatecznie Bytovia przegrała 1:2.

Chrobry Głogów pokonał na wyjeździe Wigry Suwałki 1:0, jednak bez udziału Arkowców – Jakub Bach pozostał na ławce rezerwowych, a poza kadrą meczową znaleźli się Oskar Repka i kontuzjowany Szymon Nowicki.

Pierwszy raz w tym sezonie na boisko w barwach Garbarni Kraków nie wybiegł Mateusz Węsierski. Jego ekipa zremisowała w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 0:0.

II liga

Gryf Wejherowo po zwycięstwie u siebie 3:1 nad Elaną Toruń zasiadł na jeden dzień na fotelu lidera II ligi. Po dokończeniu kolejki plasuje się na 5. pozycji w tabeli. W piątkowym spotkaniu pełne 90 minut rozegrał w bramce Szymon Więckowicz, a przez 78 minut na placu gry przebywał Oskar Ryk. Oskar Sikorski tym razem nie grał.

Bartosz Nowicki został zmieniony w przerwie meczu Olimpii Elbląg z Siarką Tarnobrzeg. Jego drużyna przegrała u siebie 0:2.

W bezpośrednim spotkaniu zmierzyły się ze sobą Olimpia Grudziądz Mikołaja Gabora i Radomiak Radom Jakuba Wawszczyka. Na boisku w 84. minucie spotkania zameldował się jedynie ten pierwszy. Olimpia wygrała 1:0.

III liga

Chemik Bydgoszcz Doriana Affelda sezon zainauguruje dopiero w środę, podejmując na własnym boisku jednego z faworytów do awansu, Kotwicę Kołobrzeg.

Trenowany przez Łukasza Kowalskiego KP Starogard Gdański z dwoma wypożyczonymi Arkowcami w składzie ograł u siebie Sokół Kleczew 4:1. Maciej Kozakowski wyszedł w pierwszej jedenastce gospodarzy, a w 84. minucie został zmieniony przez Krzysztofa Krakowiaka.

Wypożyczony do Raduni Stężyca Adrian Polański miał udział w niespodziewanym zwycięstwie jego nowego klubu ze spadkowiczem z II ligi, Gwardią Koszalin. Radunia triumfowała 2:1, a 19-letni pomocnik pojawił się na boisku w 81. minucie.