W kadrze Arki, która w poniedziałek udała się na zgrupowanie do Jarocina zabrakło najnowszego nabytku, Andrija Bohdanowa, a także Adama Dancha i Pavelsa Steinborsa. Po załatwieniu formalności w swoim rodzimym kraju, Ukrainiec miał dołączyć do nowych kolegów już dziś, ale jego samolot niespodziewanie zamiast w Poznaniu, zameldował się w Rzeszowie. Było to spowodowane awaryjnym lądowaniem innego samolotu. W czwartek Bohdanow ma pojawić się w Jarocinie.

Do reszty drużyny ma również dołączyć Adam Danch. Obrońca pod koniec ubiegłego roku miał problemy zdrowotne, po kontuzji, której doznał 9 grudnia w meczu z Koroną Kielce przeszedł operację kręgosłupa. Po konsultacji medycznej Danch pojawi się na pierwszym zimowym obozie Arki. W czwartek do Jarocina dojechać ma również najlepszy zawodnik żółto-niebieskich w ubiegłej rundzie - Pavels Steinbors.

Arka w trakcie obozu trenuje dwa razy dziennie. W sobotę, przedostatniego dnia pobytu, Arkowcy rozegrają sparing z Miedzią Legnica. Początek spotkania o 13:00.