Nie jest tajemnicą, że Arka w tym okienku „filuje” na skrzydłowego oraz napastnika, którzy z miejsca mieliby wnieść sporo jakości do gry pierwszego zespołu. Jak udało nam się ustalić, pierwszym zimowym transferem ma zostać 32-letni skrzydłowy Zagłębia Lubin – Krzysztof Janus, któremu zarząd „Miedziowych” dał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Zainteresowanie usługami piłkarza wyraziła Arka Gdynia, która już latem zapobiegała o transfer piłkarza. Co zatem stanęło na przeszkodzie? Zapewne pieniądze bowiem w grę wchodził jedynie transfer gotówkowy, a tych jak wiemy, Arka zbyt wielu nie przeprowadza.

Teraz sytuacja się nie co zmieniła, piłkarz ma kartę na ręku i może spokojnie zasiąść do negocjacji z działaczami Arki. Czy to wzmocnienie pierwszego składu, o którym wcześniej mówił Leszek Ojrzyński? Mimo że zdania wśród kibiców Arki są mocno podzielone, my sami wstrzymujemy się z oceną zawodnika. LO już niejednokrotnie udowodnił, że potrafi wykrzesać z zawodnika maksa, a jeżeli uda się, to w przypadku Janusa to Arka mogłaby mieć z tego zawodnika jeszcze sporo pociechy.

Póki co czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie to Krzysztof Janus powinien wybrać się z żółto-niebieskimi na zgrupowanie w Jarocinie.